پایگاه اطلاع رسانی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی


اخبار
يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧
 


شماره خبر :٥٣٤٩٦٥ تاریخ انتشار خبر : 1396/11/10
حجت الاسلام و المسلمین جلیلی: مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی عزت ملی در مقابل قدرت های جهانی است./ در بعد اقتصادی و نظام اداری کاستی هایی داریم که باید برطرف شود.
جلسه روسای مراکز و واحد های دانشگاه پیام نور استان
جلسه روسای مراکز و واحد های دانشگاه پیام نور استان در اتاق جلسات استان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر جلیلی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی در همایش روسای مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان با اشاره به حدیثی خاطر نشان کردند:
سعی کنیم نمازهایمان را به صورت جماعت بجا آوریم تا هم نمازهایمان تام و کامل بجا آورده شود، هم با حضور مسئولین ارشد هر مجموعه در نماز های جماعت، اثرات مثبت در آن مجموعه به وجود بیاید.
حضور مسئولین ستاد اقامه نماز جماعت، روسای واحد ها و مسئولین در نمازهای جماعت، اثرات فراوان و بسزایی در رونق نماز جماعتشان خواهد داشت.
ایشان با اشاره به روایتی عنوان کردند: الصلاه وجه دینکم، یعنی باطن هر آنچه باشد، نمودش به واسطه ظاهر دین خواهد بود، وآن هم نماز است.
حجت الاسلام جلیلی، خاطر نشان کردند: اگر در جامعه ای مثلا دانشگاه، رغبت به نماز، کم می باشد، یکی از دلایلش این است که بنیه دینی و فرهنگی ما آنچنان که باید باشد، پیش نرفته است.
ایشان، مهمترین دلیل پیروزی انقلاب اسلامی را رهبری حضرت امام خمینی (ره) عنوان کرده و افزودند:
امام خمینی نیتی الهی و دینی داشت و حرکتش به دور از اغراض و اهداف نفسانی بود و همانطور که سیداشهداء (ع) برای احیای دین پیامبر(ص)، قیام کرد؛ اما خمینی نیز تنها با هدف الهی نهضت خود را به سرانجام رساند.
دکتر جلیلی با اشاره به این سوال که اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی چه بوده و به چه اندازه توانسته ایم به این اهداف، برسیم؟ عنوان کردند: یکی از ابعاد انقلاب، بُعد سیاسی است که حاکمیت طاغوت را برکنار و حاکمیت الهی را جاری سازد و برای تحقق عزت و اقتدار ایران تلاش کند که در این زمینه، توانسته به اهداف دست یابد، همانطور که اطلاع دارید، در زمان طاغوت سگ آمریکایی بر شاه ایران شرافت حقوقی داشت از این جهت استقلال، عزت و اقتدار ملی دستاورد مهمی است که به برکت انقلاب حاصل شده است.
ایشان خاطر نشان کردند در بعد سیاسی به یافته هایی، دست یافته ایم ولی در بعد اقتصادی و نظام اداری همچنان، دچار کاستی هایی هستیم و هنوز به سطح مطلوب نرسیده ایم، بایستی هر کسی در هر مجموعه و جایگاهی که هست در رسیدن به این اهداف، تلاش مضاعف نماید.
حجت الاسلام جلیلی در پایان سخنان خود، خاطر نشان کردند: نقش ما به عنوان روسای واحد های دانشگاه پیام نور در رسیدن به این اهداف چه مقدار بوده است؟ و تا چه حدی در رسیدن به این اهداف، به وظیفه خود عمل کره ایم؟ اگر در این زمینه کوتاهی و کم کاری کرده باشیم، بایستی تلاش کنیم تا رویه خود را تغییر دهیم و دانشجویان و زیرمجموعه خود را نسبت به انقلاب، خوش بین سازیم.

 


[]

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1396/11/10

جلسه روسای مراکز و واحد های دانشگاه پیام نور استان در اتاق جلسات استان برگزار شد.


خروج

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد رهبری در دانشگاه ما می باشد