پایگاه اطلاع رسانی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی


اخبار
جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧
 


شماره خبر :٥٣٩٨٣٩ تاریخ انتشار خبر : 1397/03/23
پیش ثبت نام طرح ضیافت اندیشه دانشجویی تابستان 97 آغاز شد.
پیش ثبت نام طرح ضیافت اندیشه دانشجویی تابستان 97 آغاز شد.
با عنایت به رسالت دروس معارف در دو حوزه آموزشی، معرفتی و تربیتی و اهمیت کیفیت در ارائه این دروس، و با توجه به اینکه ارائه دروس معارف به صورت خودخوان در ترم تابستان از طرف معاونت آموزشی نهاد مرکز ممنوع اعلام شده است و گذراندن واحد های درسی معارف در تابستان صرفاً از طریق ضیافت اندیشه امکان پذیر می باشد دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی برای پاسخ به درخواست ها و مراجعات مکرر دانشجویان در نظر دارد طرح ضیافت اندیشه دانشجویی را در ایام فراغت تابستان 97 برگزار نماید.

 

باسمه تعالی

آیین نامه طرح ضیافت اندیشه دانشجویی تابستان ۹۷ دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی

 مقدمه:

 با عنایت به رسالت دروس معارف در دو حوزه آموزشی، معرفتی و تربیتی و اهمیت کیفیت در ارائه این دروس، و با توجه به اینکه ارائه دروس معارف به صورت خودخوان در ترم تابستان از طرف معاونت آموزشی نهاد مرکز ممنوع اعلام شده است و گذراندن واحد های درسی معارف در تابستان صرفاً از طریق ضیافت اندیشه امکان پذیر می باشد دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی برای پاسخ به درخواست ها و مراجعات مکرر دانشجویان در نظر دارد  طرح ضیافت اندیشه دانشجویی را در ایام فراغت تابستان 97 برگزار نماید.

این دوره همراه با فعالیت های فرهنگی و فوق برنامه جهت بهره بردن از فرصت دانشجویی و به منظور ارائه معارف مختلف، تعمیق و در دسترس قرار دادن دانش ها و مهارت های گوناگون علمی، فرهنگی و معرفتی و نیز فراهم سازی فضای آموزشی و فرهنگی جذاب می باشد که فرصت مناسبی است برای دانشجویان علاقمند که هم بخشی از دروس دانشگاهی را بگذرانند و هم از برنامه های فرهنگی، تربیتی بهره­مند گردند.

شرط برگزاری طرح ضیافت اندیشه به حد نصاب رسیدن تعداد ثبت نامی دانشجویان هر درس می باشد.

شرکت دانشجویان در هر دو دوره مجازی و حضوری الزامی می باشد.

-رعایت کامل شئونات اسلامی و قوانین آموزشی برای دانشجویان شرکت کننده در طرح  الزامی می باشد.

 

دستور العمل شرکت در طرح ضیافت اندیشه

این طرح شامل دو دوره آموزشی مجازی و حضوری می­باشدکه جمع نمرات دوره مجازی و حضوری به عنوان نمره نهایی محسوب خواهد شد :

1- دوره مجازی:

دانشجو با مراجعه به سایت http://pnuazsh.nahad.ir به سامانه آموزش مجازی دانشگاه پیام نور استان وارد شده و در دوره ضیافت اندیشه دانشجویی دانشگاه پیام نور ثبت نام نموده و از بین دروس تعریف شده برای هر عنوان درسی یک درس را به اختیار خود انتخاب نموده و دوره مورد نظر را به پایان رساند و گواهی ارائه شده توسط سایت را به دفتر نهاد رهبری تحویل دهند .

مراحل گذراندن دوره مجازی دروس به ترتیب زیر می باشد:

1-    وارد شدن به آدرس http://pnuazsh.nahad.ir  (همیشه برای ورود به سامانه مجازی از این سایت اقدام نمایید)

2-    کلیک روی لوگوی مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه پیام نور استان (اولین لوگو سمت چپ سایت)

3-    عضویت در سایت (لطفا مشخصات خود را دقیق وارد کنید و نام دانشگاه خود را دانشگاه پیام نور تبریز انتخاب کنید و نام کاربری و رمز عبور خود را یادداشت نمایید)

4-    وارد شدن به سایت

5-    انتخاب یکی از دروس تعریف شده طبق دروس ثبت نامی

6-    مطالعه محتوای جلسات و گذراندن آزمون آنها

7-    اخذ گواهی شرکت در دوره و ارائه آن به دفتر نهاد رهبری

تبصره:

- ارائه گواهی مجازی به عنوان 6 نمره میان ترم محسوب می گردد.

- برای هر درس فقط دو بار می توان آزمون داد در صورت عدم قبولی در آزمون برای بار سوم مشمول جریمه نقدی خواهید شد لذا بدون مطالعه از شرکت در آزمون خودداری نمایید.

- دانشجویان از زمان ثبت نام تا هنگام برگزاری کلاس های حضوری می توانند نسبت به گذراندن دوره مجازی اقدام و گواهی آن را به مسئولین اجرای طرح ارائه نمایند.

 

 

۲-  دوره حضوری (شرکت درکلاسهای آموزشی و فرهنگی):

 در دوره حضوری دانشجو برای هر عنوان درسی دو واحدی طی دو روز باید در کلاسهای حضوری آموزشی و فرهنگی شرکت نموده و در آزمون پایانی از منابع معرفی شده دروس توسط اساتید شرکت نماید.

تبصره:

-        آزمون دوره حضوری از 12 نمره خواهد بود و شرکت در کلاسهای فرهنگی نیز 2 نمره دارد .

-        شرکت در کلاسهای آموزشی و فرهنگی الزامی است.

امتیازات دوره طرح ضیافت دانشجویی

  • گذراندن ۴ واحد درسی از ۶ گرایش دروس عمومی معارف در ترم تابستان
  • اعطای گواهی معتبر پایان دوره برای هر عنوان درسی از سوی مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان نهاد
  • استفاده از برنامه های فرهنگی طرح

دروس ارائه شده در طرح ضیافت اندیشه دانشجویی:

در این طرح دروس زیر ارائه می گردد:

-        مبانی نظری اسلام (اندیشه اسلامی 1و2 )

-        آشنایی با منابع اسلامی (تفسیر موضوعی قرآن کریم)

-         اخلاق اسلامی (آئین زندگی و اخلاق کاربردی)

-         انقلاب اسلامی ایران

-        تاریخ و تمدن اسلامی

-        دانش خانواده و جمعیت

شهریه طرح:

دفاتر نهاد براساس مصوبه هیات رئیسه مورخ 31/3/95 می توانند جهت تأمین هزینه های اجرای حضوری این طرح از دانشجویان متقاضی شرکت کننده، هزینه های لازم را دریافت نمایند و همچنین دانشجو موظف به پرداخت شهریه ثابت و متغیر برابر ضوابط واحدهای معادل سازی شده در سامانه گلستان دانشگاه پیام نور بعد از ثبت نمره می باشد.

تبصره:

-        مقدار شهریه طرح ضیافت برای هر عنوان درسی 2 واحدی 500.000 ریال و برای دو عنوان درسی 4 واحدی 1.000.000 ریال می باشد که دانشجویان باید قبل از برگزاری دوره حضوری طرح به دفتر نهاد رهبری دانشگاه پرداخت نماید.

-        عدم پرداخت شهریه طرح به منزله انصراف از طرح می باشد و ثبت نام وی کان لم یکن تلقی می گردد.

-        در صورت انصراف از شرکت در دوره، مبلغ پرداخت شده قابل استرداد نیست.    

 

نکات مهم برای شرکت در طرح ضیافت اندیشه دانشجویی ترم تابستان ۹۷ پیام نور :

1-    این طرح در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی مستقر در مرکز تبریز برگزار می­گردد و دانشجویان دانشگاه­های پیام نور سایر مراکز و واحدها و سایر استانها در صورت تمایل می توانند در این طرح شرکت نمایند اما لازم به ذکر است که دانشگاه فاقد خوابگاه دانشجویی می باشد.

2-    دانشجویانی که قبلا دو دوره در این طرح شرکت نموده اند مجاز به شرکت مجدد نبوده و در صورت شرکت در طرح دروس آنها قابل معادل سازی نمی باشد.

3-    این طرح ویژه ترم تابستان 1397  بوده و نمره کسب شده در این طرح قابل انتقال به ترم مهر و بهمن نمی باشد.

4-    حداکثر واحد دانشجو در دوره تابستانی با احتساب طرح ضیافت اندیشه ۸ واحد خواهد بود تعداد واحد گذرانده شده در طرح ضیافت از واحد های دوره تابستان ۹۶-۹۷ کسر می گردد. (چنانچه دانشجو در تابستان ۴ واحد طرح ضیافت ثبت نام داشته باشد می­تواند تنها ۴ واحد دیگر (غیر از دروس معارف) در ترم تابستان انتخاب واحد نماید).

5-    دروس ارائه شده در طرح ضیافت اندیشه نیازی به ثبت در سامانه گلستان ندارد، (یعنی اگر چنانچه دانشجو بخواهد ۴ واحد درس معارف در طرح ضیافت بگذراند و در ترم تابستان نیز شرکت نماید، در سامانه گلستان تنها ۴ واحد (غیر از دروس معارف) ترم تابستان خود را ثبت می کند و نمره دروس معارف پس از گذراندن دوره مجازی و حضوری توسط کاربر ارشد برای وی ثبت خواهد شد).

زمان و مکان ثبت نام:

مهلت پیش ثبت نام از تاریخ 20/3/97  الی 5/4/97  می باشد و جهت قطعی کردن ثبت نام تمدید خواهد شد . علاقمندان جهت ثبت نام در طرح به دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور تبریز مراجعه نمایند و یا با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایند.

04135429070-  04135432928

-        زمان دقیق برگزاری دوره حضوری نیمه دوم مرداد ماه می باشد و زمان دقیق هر درس متعاقبا اعلام خواهد شد.

-        مکان برگزاری طرح ضیافت اندیشه دانشجویی پیام نور مرکز تبریز می باشد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر:

-        برای دریافت اطلاعات کامل و آخرین اخبار حتما در کانال ایتا به آدرس     @nahadpnuas عضو شوید.

-        آدرس سایت دفتر نهاد رهبری :  http://pnuazsh.nahad.ir

 

[]

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1397/03/23

با عنایت به رسالت دروس معارف در دو حوزه آموزشی، معرفتی و تربیتی و اهمیت کیفیت در ارائه این دروس، و با توجه به اینکه ارائه دروس معارف به صورت خودخوان در ترم تابستان از طرف معاونت آموزشی نهاد مرکز ممنوع اعلام شده است و گذراندن واحد های درسی معارف در تابستان صرفاً از طریق ضیافت اندیشه امکان پذیر می باشد دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی برای پاسخ به درخواست ها و مراجعات مکرر دانشجویان در نظر دارد طرح ضیافت اندیشه دانشجویی را در ایام فراغت تابستان 97 برگزار نماید.


خروج

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد رهبری در دانشگاه ما می باشد