پایگاه اطلاع رسانی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی


اخبار
يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧
 


شماره خبر :٥٢٦٩٧٧ تاریخ انتشار خبر : 1396/06/12
افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی با حضور مسئولان دانشگاه و اساتید برگزار شد
افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی با حضور مسئولان دانشگاه و اساتید برگزار شد

افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی با حضور مسئولان دانشگاه و اساتید برگزار شد.
در ابتدای جلسه دکتر حسین عباسی دبیر محترم هم اندیشی دفتر نهاد رنمایندگی مقام معظّم رهبری دانشگاه پیام نور استان به ارائه گزارشی از فعالیت های دفتر هم اندیشی پرداخت .
ایشان گفتند بر اساس ارزیابی های صورت گرفته از سوی مرکز هم اندیشی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظّم رهبری در دانشگاهها دفتر هم اندیشی دانشگاه پیام نور استان موفق به کسب رتبه اول استانی در بین دانشگاههای استان شد.
دکتر معصومی: در ابتدای این جلسه دکتر معصومی رئیس دانشگاه پیام نور استان به عرض خیر مقدم گویی به اساتید شرکت کننده و مدرس دوره  و تبریک عید قربان و غدیر پرداختند و در ادامه فرمودند:

هدف از اجرای طرح ، هم اندیشی اساتید در موضوعات مختلف و بهره مندی از نظرات و دیدگاههای اساتید محترم می باشد .

ایشان ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان برگزاری گفتند:  در دانشگاه پیام نور در کنار فعالیت های آموزشی، برگزاری برنامه های فرهنگی از اولویت های این دانشگاه بوده و هست.
ایشان افزودند:
جای بسی خوشحالیست که برای چندمین سال پیاپی طرح ضیافت اندیشه در دانشگاه پیام نور استان برگزار می گردد و با استقبال بسیار بالای اساتید محترم مواجه هستیم. هدف از اجرای طرح ضیافت اندیشه ، هم اندیشی اساتید در موضوعات مختلف و بهره مندی از نظرات و دیدگاههای اساتید محترم در مدیریت هر چه بهتر برنامه های آموزشی و فرهنگی می باشد .
نتایج این جلسات باید تبادل افکار و هم اندیشی در راستای حل مشکلات دانشگاه و جامعه باشد .
به تعبیر مقام معظّم رهبری اساتید فرماندهان جنگ نرم هستند لذا باید خودشان را مصلح به ایمان کرده و به تقویت بنیه های دینی و فرهنگی بپردازند امیدوارم در آستانه سال تحصیلی جدید بتوانیم قدمی را در این زمینه برداشته باشیم. تربیت نسل جوان به عهده شما اساتید بزرگوار می باشد. و الان جنگ جنگ نرم است و استکبار جهانی به دنبال نفوذ از طریق جنگ نرم است.
ایشان با اشاره به فرمایش رهبری معظّم انقلاب درباره انقلابی ماندن دانشگاهها گفت: یکی از راهکارهای انقلابی ماندن دانشگاهها برگزاری همین جلسات هم اندیشی با موضوعات مرتبط با انقلاب است.
رئیس دانشگاه پیام نور استان گفتند:  اساتید دانشگاه به عنوان سنگربانان علم و دانش کشور محسوب می شوند و از اطلاعات خوبی برخوردار هستند بی شک نتیجه این هم اندیشی ها تبادل افکار و گفتگوی صمیمانه اساتید در ارتقای سطح علمی دانشگاه ما تاثیر مثبتی خواهد داشت.
در ادامه برنامه رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظّم رهبری در دانشگاههای استان جناب حجت الاسلام و المسلمین خدیوی که میهمان ویژه این مراسم بود به ایراد سخن پرداختند.
حجت الاسلام و المسلمین خدیوی  ضمن تبریک دهه امامت و ولایت  و عرض خیر مقدم خدمت اساتید محترم و مدرس دوره جناب آقای دکتر جوان آراسته از حمایت های هیئت رئیسه و دکتر معصومی از دفتر نهاد و دفتر هم اندیشی تقدیر و تشکر کرد و هدف از برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید را گره گشایی از سوالات و گرههای فکری عنوان کرد.
حجت الاسلام و المسلمین خدیوی: نگاه آرمانی ، نگاه حداکثری به موضوعات است و الا آرمان گرا نیستیم.
زمانی میشود آرمانگرایانه نگاه کرد که با عینک حداکثری نگاه کنیم .
نگاه ما به جریان غدیر ، نگاه حداکثری و آرمان گرایانه است . غدیر یک شروعی است یک مبدای است برای یک حکومت جهانی بر اساس همین مبدا و اساس.
غدیر هم به گذشته ما مربوط است هم به آینده ماو هم به حال ما غدیر مسیر حرکت ما را مشخص می کند. غدیر یک مسئله تاریخی نیست بلکه ما غدیر را فراتر از زمان و مکان نگاه می کنیم همین نگاه را درباره خود اسلام داریم ، بنابراین نگاه آرمانی ، نگاه حداکثری است.درباره انقلاب هم همین نگاه حاکم است.نگاه نگاه حداکثری است .
نگاه به مسئله علم در اندیشه انقلاب ، نگاه حداکثری است ، هم بخاطر خود علم هم بخاطر اینکه علم علاوه بر دانش آموختن ، مشکلات نظام و جامعه را حل می کند.
علم می تواند حل کننده اصلی مشکلات علمی باشد.
نگاه به دانشگاه ، نگاه حداکثری است
حضرت امام می فرمود: دانشگاه مبدا همه تحولات کشور است. دانشگاه مرکز انسان سازی است و اگر دانشگاه اصلاح شود جامعه اصلاح می شود  این نگاه همان نگاه حداکثری است. مهمترین عنصر در در نهاد علم، عنصر استاد است نه سیستم و نه نرم افزار و ...
در نهاد علم نقش اصلی را استاد به عهده دارد نقش استاد برجسته از سایرین است.
این نوع نشستها و این نوع جلسات و ... باید در حد نگاه حداکثری باشد. نگاه ما به جلسات هم اندیشی همین نگاه حداکثری است.
ایشان ابراز امیدواری کرندد در طی این جلسات بسیاری از سوالها و نکته ها و گرههای فکری با هم اندیشی استادان حل گردد.

در ادامه برنامه حجت الاسلام و المسلمین قشلاقی معاون دفتر نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان  بعد از خیر مقدم گویی و تبریک دهه امامت و ولایت به تشریح برنامه های آموزشی و فرهنگی طرح ضیافت اندیشه اساتید پرداخت.
ایشان افزودند امسال چهار دوره طرح ضیافت با موضوعات اندیشه سیاسی 3 و 4 و معرفت شناسی سطح 4 و اول تعلیم و تربیت سطح 3 برای اساتید محترم برگزار خواهد شد.
در کنار برنامه های آموزشی برنامه های فرهنگی برای دوره ها در نظر گرفته شده است که برخی از آنها عبارتند از:
1-برگزاری جلسات هم اندیشی با موضوعات مرتبط و به روز با دور ها
2- برگزاری مراسم عبادی نماز جماعت و قرائت صفحه ای از قرآن کریم
3-برگزاری مسابقه کتابخوانی ویژه خانواده های محترم اساتید
4-برگزاری جلسه های دیدار با علما و خانواده محترم شهدا و ایثارگران
5- برگزاری مراسم ورزشی تنیس و تیر اندازی و دارت و...
6- برگزاری اردوی فرهنگی یک دوره.
در ادامه برنامه مدرس دوره جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر جوان آراسته به معرفی خود و سرفصل های دوره پرداختند.

گزارش تصویری

 

 

 

 

 


 


[]

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1396/06/12

افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی با حضور مسئولان دانشگاه و اساتید برگزار شد


خروج

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد رهبری در دانشگاه ما می باشد